Skip to main content

Ποδόσφαιρο Σάλας Ανδρών: Παραμένει πρώτος και αήττητος ο ΑΣΕΔ

Ακόμη μια σημαντική νίκη – τη 12η φετινή – σημείωσε χθες βράδυ (23/1) η ανδρική ομάδα Futsal του Συλλόγου μας ξεπερνώντας το εμπόδιο του μαχητικού Νέου Ικονίου με σκορ 9-2, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Futsal Super League.

1 13

Το ματς διεξήχθη στο κλειστό του Νέου Ικονίου με τους αθλητές του Γιάννη Μοστριού να επιβάλλουν από την αρχή τον ρυθμό τους και την αγωνιστική τους ανωτερότητα κλείνοντας το ημίχρονο προηγούμενοι με 4-1.

2 12

Στην επανάληψη, οι «μπλε» σημείωσαν ακόμη πέντε γκολ ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 9-2 με το νέο απόκτημα της ομάδας, Silva Santos, να κάνει ντεμπούτο με τέσσερις ασίστ και ένα όμορφο γκολ!

Αξίζει να σημειωθεί ότι το ματς ήταν ένας επιθετικός μονόλογος των φιλοξενουμένων οι οποίοι έχασαν αρκετές ακόμη ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ ενώ είχαν και επτά (!!!) δοκάρια.

Ακολουθεί η διακύμανση του σκορ…

0-1 ο Σεΐτι στο 3′

1-1 ο Γκεγκάι στο 3′

1-2 ο Silva Santos στο 6′

1-3 ο Γρηγοράκος στο 9′

1-4 ο Κοντογεώργης στο 16′ (σκορ ημιχρόνου)

1-5 ο Σεΐτι στο 21′

1-6 ο Pereira στο 23′

2-6 ο Σιάνος στο 31′

2-7 ο Κοντογεώργης στο 37′

2-8 ο Pereira στο 37′

2-9 ο Φλώρος στο 38′ (τελικό σκορ)

Με αυτό το αποτέλεσμα οι πρωταθλητές έφτασαν τους 37 βαθμούς στη βαθμολογία με ρεκόρ 12-1-0 παραμένοντας στην κορυφή μαζί με την ΑΕΚ (η οποία έχει καλύτερη διαφορά τερμάτων), λίγες ημέρες πριν την μεταξύ τους σύγκρουση για την 14η αγωνιστική…

Ακολουθούν τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής και η βαθμολογία…